Zerdeçal Suyu İçmenin 8 Olağanüstü Faydası

Zerdeçal Suyu İçmenin 8 Olağanüstü Faydası

12 Ay Boyunca Her gün zerdeçal Suyu İçerseniz Sonuçlarına Çok Şaşıracaksınız

Muhtemelen baharatları en popüler olanlarından zerdeçalın suyu, çok değişik amaçlar için kullanılsa da bu sefer sağlınıza çok iyi gelecek bir tarif ile karşınızdayız.

Vücudunuza sayısız etkisi ve güçlü antienflamatuar, yaşlanma karşıtı ve antioksidan olma özellikleride var.

Çalışmalarda alınan 7000′ den fazla bilimsel makalede Curcumin’in sağlığımıza pozitif etkileri yer alıyor. Sayısız faydası olan Curcumin, zerdeçalın en etkili bileşenlerindendir.

İngiltere’nin Bristol kentinde bir kadın, 12 ay boyunca her sabah aç karnına zerdeçal suyu içti ve tüm sağlığı baştan aşağı değişti. Sadece 12 ay bu sudan içerek kendinde birçok gelişme fark etti; vücudu alkalileştirmede önemli aşamalardan olan ph seviyesi olması gereken düzeye ulaştı ve eklem iltihabının semptomlarını gidermeyi başardı.

ZERDEÇAL SUYUNUN HAZIRLANIŞI

Bir bardak suya bir çay kaşığı zerdeçal atın ve biraz karıştırın; sonra bir tutam karabiber de ekleyip karıştırmaya devam edin.
Sıcak içiniz.

Zerdeçal Suyu her gün içtiğinizde olacak şeyler

1.) Kalp sağlığınız düzene girer

Zerdeçalın ana bileşeni olan curcumin kan pıhtısı oluşumunu engeller, damarlardaki plak oluşumunu temizler. Japonyada 2011′ de Niigato üniversitesi Eczacılık ve Uygulamalı Bilimler Fakültesinde uzmanların araştırmalarına göre, 20 gün boyunca zerdeçal kürü ile deneklerin kalpleri daha da güçlenmiştir.

2.) Vücudu Alkalileştirir
Kanserin sadece asidik bir ortamda gelişebildiğini biliyor muydunuz ? Zerdeçal kürü vüccudunuzu alkalileştirecektir.

3.)Enfeksiyonla savaşır

Ciddi hastalıkların ilk semptomlarından biri olan iltihabı, içerdiği enflamatuar özelliği ile dindirir. Hem de vücudu korur.

4.)Kemik İltihabında ağrıları dindirir
2012′ de yürütülen bir araştırmaya göre, curcumin non-steroidal antienflamatuar bir ilaç etkisi gördüğü için ve Diclofenac’tan daha kuvvetli etkileri olduğundan ağrıları kolayca dindirdiği görülmüştür.

5.)Karaciğeri Korur
Zerdeçal, safra kesesinin de çalışmasını güçlendirir ve zarar gören karaciğer hücrelerini yeniliyerek, zehirli toksinlerin sebeb olacağı bir çok sorundan karaciğeri korur.

6.) Tip2 Diabeti tersine Çevirir
2009’da Auburn üniversitesinde yürütülen bir çalışmaya göre, zerdeçalın diabetin tedavisinde de etkili oldğu görüldü.

7.)Beyni Korur
Beyindeki büyüme hormonu azlığı (BDNF), bunamaya ve Alzheimera neden olur. bilim insanları curcuminin hormonları düzenlediğini kanıtladı. Ayrıca, yaşa bağlı gelişen beyinsel hastalıklarıda önlüyor.

8.)Kansere düşman
Zerdeçaldaki Curcumin, çok güçlü bir antioksidandır. Hücrelerin zarar görmesini engeller ve dolayısıyla kanser de oluşamaz.

9.)Yaşlanmayı geciktirir ve Yaşamı uzatır
Ana bileşen Curcumin enfeksiyonları engelleyerek, serbest kökleri saf dışı barıkır ve yaşlanmayı yavaşlatır.

10.)Sindirimi güçlendirir
Düzenli olarak zerdeçal suyunu içerseniz vücudunuzun sindirim sistemi düzene girecetir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM