Öksürmeye Derman Olacak Karışım

Öksürmeye Derman Olacak Karışım

Bitmek bilmeyen öksürükler hepimizin başına gelen sorunlardan biridir. Kış ayları gelip, soğuklar başlayınca büyüğünden küçüğüne herkes inatçı öksürüklerden muzdarip olur. Bir de alerjik öksürükler vardır ki, belirli saatlerde, özellikle de geceleri kişinin yaşam düzenini bozuverir.

Öksürüğün birçok nedeni olabilir. Bazı öksürükler soğuk algınlığına bağlı gelişirken, bazı öksürükler farklı rahatsızlıkların işaretçisi olabilir. Geçmeyen öksürükler için mutlaka uzman kontrolünden geçmelisiniz.

Sevgili okuyucularımızla basit ve inatçı öksürüğe karşı rahatlama sağlayacak çok yararlı bir yöntem paylaşmak istiyoruz. Hazırlaması kolay, etkili ve sizi rahatlatacak bu yöntemle öksürükle mücadele edebilirsiniz. Peki, nasıl? Bunu karabiberle başarabiliriz.

Yemeklerimize lezzet katan karabiberin öksürük üzerinde de güçlü etkisi var. Alerjik ve tekrar eden öksürüklerde karabiber son derece güçlü sonuçlar veriyor. Karabiberin bu etkisini güçlendirmek için biraz da doğal baldan yararlanmamız gerekiyor. Gelelim öksürük kürümüzün tarifine…

Bir bardak kaynamış olan suya biraz karabiber biraz da bal atıp karıştıralım. Karışım demlendikten sonra süzelim ve içelim. Umarız bu karışım öksürük konusunda size de çok yardımcı olacaktır.

Afiyet olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM