* Ayağı yanlış basmak,

* Ayağa küçük gelen ayakkabı tercihi nasıra sebep olan faktörlerdir.

Eğer nasır için çeşitli tedavi yöntemleri denediyseniz ve işe yaramadıysa bu bilgiler tam size göre.. Şifalı bitkiler ve gıdaların mucizevi karışımları sayesinde nasırdan kurtulabilirsiniz.

1.Yöntem; İncir İle Nasır Tedavisi

Olgunlaşmamış incir ile uygulayacağınız bu yöntem 3 sürüyor. Yeşil incirlerin suyunu sıkın ve nasır olan bölgenize sürün. Üç gün sonunda nasır olan bölgenizin kolayca iyileştiğini göreceksiniz.

2.Yöntem; Badem Yağı İle Nasır Nasıl Geçer?

Badem yağı tedavisinde ihtiyacınız olan badem yağı ve E vitamini içeren bir krem. 1 yemek kaşığı badem yağını 1 çay kaşığı krem ile karıştırın. Akşam yatmadan önce nasırlı olan bölgenize uygulayın. Sabah olduğunda nasırda iyileşme olduğunu ve acısının geçtiğini göreceksiniz.

3.Yöntem; Ananas İle Nasır Tedavisi;

Ananas tedavisinde ilk olarak ayaklarınızı iyice temizleyin ve kurulayın. Akşam yatmadan önce nasır olan bölgeye küçük bir dilim ananası yerleştirin ve sarın. Güzel bir şekilde sarmalısınız çünkü sabaha kadar sarılı bir şekilde kalması gerekiyor. Sabah uyandığınızda nasırın yumuşadığını ve iyileşmeye başladığını göreceksiniz.

4.Yöntem; Mısır Nişastası İle Nasır Tedavisi;

Eğer ayaklarınız çok terliyorsa ve nasır oluşuyorsa mısır nişastası ile uygulayacağınız bu yöntem tam size göre.. Ayaklarınızı iyice temizledikten sonra kurulayın. Tüm ayağınıza ve parmak aralarınıza nişastayı dökün. Nişasta rutubeti alarak ayakların kuru kalmasını sağlayacaktır. Bu sayede nasır oluşumu engellenecektir.